Pulse Alternative Dance and Fitness

Redaktorka Plzeňského Deníku tančila u tyče!

by Sarka Pechova

Pole Dance pomalu nahrazuje klasické posilování

noviny2_small

„Skvělý zážitek, Jane je naprosto úžasná,“ tak hodnotily tanečnice víkendový seminář Pole Dance, tedy tance u tyče, s americkou instruktorkou Jane Miller, který se konal v Tanečním Studiu Soleila v Plzni.

Na ten jsem se také vypravila, abych si tento „zakázaný tanec také vyzkoušela“.

Kromě výuky Jane také předvedla něco ze svého umění.

Pole dance totiž není „hambatý tanec“ z night clubů, jak si většina z nás napoprvé asi představí. Je to tanec a gymnastika či akrobacie na tyči.

„Je neuvěřitelná,“ žasly jsme s ostatními účastnicemi nad výkonem americké akrobatky. A opravdu bylo na co se koukat.

Drobná Jane se před našimi zraky zavěšovala u stopu, v ladných pózách visela pouze zaháknutá za nohy, a létala kolem tyče, jakoby popírala gravitaci.

Pak si vzala do parády nás, účastnice workshopu.

Výhoda tance u tyče je to, že se začíná naprosto jednoduchými pohyby, které zvládne každá z nás.

Nejprve se učí jednoduchými otočkami a postupně jak svaly sílí se přidává na obtížnosti cviků, přidávají se i výdrže na tyči a podobně.

Učily jsme se nejprve otočit se kolem tyče, ty odvážnější a zkušenější se potom po vzoru Jane zavěšovaly na tyč, či dělaly přemet s opřením nohou o tyč a podobné „psí kusy“.

noviny1_small

„Pole dance je skvělé fitness cvičení, při kterém se rovnoměrně posilují všechny svaly těla. Je vhodné pro ženy všech věkových kategorií, mojí nejstarší žačce bylo 65 let!“ popisuje Miller, původem Plzeňanka, která už 21 let žije v USA a na Floridě a v Kalifornii vlastní studio, věnující se tanci u tyče.

Pole Dance vznikl v roce 2000, v současnosti jeto hit, který se z tělocvičen hollywoodských hvězd rozšiřuje do celého věta a letos si jej můžete zatančit už i v Plzni.

„Doporučovala bych tento tanec všem ženám, je výborný nejen pro fyzickou, ale i pro psychickou kondici,“ doplnila Jane, sama maminka čtyřleté holčičky.

img_0551_small

Nebyla jsem si moc jistá, jaká móda se na tanec u tyče nosí, nakonec to vyhrálo klasické oblečení jako do tělocvičny.

A skutečně, žádné síťované podprsenky či podvazky se nekonaly ani u ostatních tanečnic. Jediný rozdíl, jak jsem si u ostatních účastnic workshopu všimla, je v tom, že se nosí opravdu krátké kraťásky. Důvod má ovšem, jak se ukázalo tato móda prozaický.

Mnoho výdrží na tyči se drží vnitřní stranou stehen a tak jsem v dlouhých kalhotách prostě neměla šanci, tyč mi nemilosrdně klouzala.

img_0606_small

Pokud jste workshop nestihly, ale přesto byste si Pole Dance rády vyzkoušely, nemusíte věšet hlavu. V tomto školním roce je možné si umění tance u tyče osvojit v pravidelných lekcích.

„Otevíráme nové taneční studio, první profesionální studio tance u tyče v české Republice“, zve k návštěvě majitelka a plzeňská instruktorka Pole Dance, Eva Procházková.

img_0685_small

Chtela bych vam predstavit sebe a svoji tanecni skolu v Ceske republice - Evrope.

Jmenuji se Eva Prochazkova a tancim jiz 15 let. Zacala jsem s gymnastikou, atletikou a dostala se pres rytmiku az k latinskoamerickym a standardnim tancum. Pote co se na vrcholu nasi soutezni kariery muj partner zranil a museli jsme prestat tancit, jsem se dostala k orientalnim tancum.

dance_dance_dance

A protoze soutezi neni nikdy dost, zacala jsem s kolegyni soutezit i na poli orientu. Vloni jsme si vytancili

3 misto na soutezi profesionalnich skupin v Praze v ramci mezinarodniho festivalu LET'S DANCE.

V roce 2006 jsem se dostala ke knize S-Factor od Sheila Kelly - cvicime se stripterou a protoze rada zkousim nove veci,

tato kniha me nadchla a pomoci dvd jsem zacala studovat S-Factor. Ale to mi nestacio. Zacala jsem ho propojovat s orientalnimi

a lationskoamerickymi tanci a vznikl muj novy tancecni styl Flirt Dance. V tomto tanci jsem skolila lektorky z cele CR a byla

zamestnana jako hlavni lektorka v jedne z nejvetsich tanecnich skol v CR.

Ale ani to mi nestacio. Koupila jsem si domu tyc a jelikoz Pole Dance se v CR neucil, zacala sjem se ucit sama podle ruznych videi. Po douhych utrapach jsem take na podzim roku 2008 otevrela prvni kurzy Pole Dance v CR. Verila jsem, ze tomuto tanci propadne mnoho ceskych zen a povedlo se :)

pole_practice

V soucasne dobe dokoncuji certifikat v Pilates, ktery je dle meho nazoru vybornym doplnkem pro Pole dance. Jelikoz muj zamestnavatel nesdilel me nadseni pro Pole Dance a Flirt, rozhodla jsme se s kolegyni si zalozit vlastni skolu, kde bychom chteli Pole Dance ucit na svetove urovni. Proto jsem take byla velice nadsena kdyz me Jane kontaktovala a nabidla spolupraci s Pulse Alternative Dance and Fitness, Team Europe. Me klientky uz se velice tesi na pole dancing seminare s Jane 12 a 13 zari tady u nas ve studiu v Plzni.

Nase skola nese nazev SOLEILA - Fit & Dance Studio a pysni se lekcemi Pilates, Latin Dance, Latino Orient, Sexy Stretch, Flirt Dance, Salsa Bellydance, Samba Bellydance a Burlesque.

Verim, ze nase vzajemna spoluprace bude velkym prinosm pro ceske, evropske i americke zeny a divky a posune svet Pole Dance zase o kousek dal.

Eva

Pro vice informaci, prosim navstivte nasi website a nebo rovnou ve studiu v Plzni. Tesime se na Vas! competition_days

www.soleila.cz

belly_class

Translated for Team Pulse Europe – Intro Blog

Greetings to all Passionate Dancers,

I’d like to take this opportunity to introduce myself and my dance studio here in the Czech Republic, Central Europe.

My name is Eva Prochazkova and I have been dancing for the last 15 years. I started with gymnastics and then athletics. Later on, I discovered rhythmic dances and started competing in Latin American and Standard Partner Dance.

When my partner got injured, I had to stop competing and turned to Belly Dancing. I like to compete, so with my friend, a fellow Belly Dancer, we decided to enter a professional competition called Let’s Dance which took place during the International Dance Festival in Prague last year. We placed 3rd .

In 2006 I discovered The S-factor, a book and later on a dvd by Sheila Kelly. I like to try new things so I got very excited. I started studying this new fun way of getting fit using a pole - a stripper’s workout for the everyday woman! I added my own moves and style and thus FLIRT DANCE was born.

At that time I was employed as the head dance instructor for the largest dance center in the Czech Republic. Since there were no pole dancing classes yet anywhere in Czech Republic that I was aware of, I bought my own pole and started practicing on my own and then lecturing other instructors around the Country.

Since my employer did not share the same enthusiasm for pole dancing as I did, I quit and decided to open my own dance studio. After many headaches and lot of red tape, my business partner and I finally opened doors last year in the Fall of 2008.

Our Fit & Dance Studio, Soleila, offers variety of classes such as Pilates, Latin Dance, Latino Orient, Sexy Stretch, Flirt Dance, Salsa BellyDance, Samba BellyDance and Burlesque.

Currently, I am finishing my Pilates certificate. I believe Pilates is a great way to compliment pole dancing workouts. My goal is to offer more pole dancing classes and host workshop to

We’d like to offer more pole dancing classes and

I am very excited about our collaboration with Pulse Alternative Dance and Fitness. My students are thrilled about our upcoming Pulse pole dancing seminars this September.

I believe that our collaboration will be a great benefit not only for all Czech women but European as well as American women and will take Pole dancing to the next level.

Hello Pole Babes and Pole Fans from all around the world!!! This is our official Pulse Team Europe Blog and we have tons of information to share with you.

We are beyond excited as Team Pulse is expanding and connecting with poledancing, vertical dancing, burlesque fitness and pole fit to flirt studios from all over the world.

Our June 2009 travels took us back to Czech Republic (that is where I was born...hey not too long ago, right?)

We are planning on doing pole dancing and burlesque pole fitness type workshops in collaboration with another studio in Czech Republic. Stay tuned as we bring you more details in our next blog!!!

Here is one for all of you......Pole dancing on the main square in Pilsen, Czech Republic....Can you blame me? I was pole deprived for a week .....:) At least I can say I did it in front of a church. :)

poledancing_in_pilsen_1_small

Hello again Hot European Pole Babes!!!

As promised in my last blog, I am getting back to you with some more information regaring our European HOT POLE PULSE TOUR. We have finalized our workshop dates for Central Europe, Czech Republic.

These workshop will be held at SOLEILA - Fit and Dance Studio in Plzen, Czech Republic.

http://www.soleila.cz

When I went back in June I met up with the owners and got a tour of their beautiful studio they just opened up ...I got to test out their brand new poles. Needless to say, that made the workers very happy......

Below me, is Eva Prochazkova, one of the owners of Soleila.

soleila_smallIn our next blog, Eva will share her story with us - in Czech, English version coming soon :)

Our Workshop Schedule is as follows:

Saturday, September 12, 2009

10-12 pm FLIRT and POLE DANCE I

1-3 pm FLIRT and POLE DANCE II

Sunday, Sunday 13, 2009

10-12 pm POLE FITNESS

1-3 pm TONING BURLESQUE

For any additional information regarding workshops

please email us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

and we will take care of you.

Additional workshops we are currently offering

Pole Trix (advance pole)

Pole Diva (intermediate and advance pole/slinky dance fitness courses)

For description of the workshops, please visit:

http://www.pulsealternativedance.com/index.php/classes

Note to all Students:

No oils/lotions on your skin/body anywhere

Wear comfortable yoga-type pants, tank top

Bring shorts

Bring a high protein/energy snack and water bottle

Drink lots of water throughout the workshop